З 01 Липня 2021 року в Україні почне працювати ринок землі, де фахівці галузі зараз намагаються спрогнозувати ринок. Через півроку буде продано більше 37 мільйонів гривень. Гектари, які довгий час перебували під забороною будуть продані. Крім того, найважливіше зобов’язання держави полягає в тому, щоб зробити цю взаємодію розумною і повністю відкритою для населення в цілому.
Основні моменти розвитку на ринках земель в Україні
Сьогодні родючі землі складають 67% всього земельного запасу країни. З них 77% — орні землі, 17% — поля і більше 7% — пасовища. За продуктивністю використання існуючого земельного резерву Україна посідає сьоме місце на планеті – після західних держав.
У різних країнах ринок землі має свої власні атрибути ринкового інтересу, так само як і різні умови пропозиції цього важливого активу. Об’єднуючим фактором залишається прирощення вартості аграрної землі, що залежить від відмінностей у цих двох компонентах. Аналізуючи досвід західних країн-спільників, ми бачимо, що початок ринку землі перетворив його на значний ресурс. Проте, щоб захистити власність звичайних жителів від корупції і шахраїв, важливо забезпечити її безпеку, ввівши деталізований набір обмежень на заходи з купівлі та угоди.
При відповідних умовах безкоштовна пропозиція сільської землі сприятиме розвитку відносин, пов’язаних з грошима, всередині країни, підвищить її статус надійного спільника західних кредиторів і, крім того, дасть добро на поточні інструменти фінансування сільськогосподарських районів. Використання дійсно потужних і відкритих пристроїв допоможе збалансувати ринковий інтерес на ринку землі і перетвориться в оживляючий елемент для доморощеної економіки в довгостроковій перспективі.
Аукціони на УУБ
Майже з моменту автономії українці мали можливість укладати угоди про купівлю та пропозицію землі без посередників з боку. Пропозиції, які тільки що були придбані протягом досить тривалого часу, перетворяться на критичний вид доходу для їх власників. У тому випадку, якщо ми говоримо про рівновагу ринкового інтересу на ринку землі, то в цей момент, як і в кожній країні, в Україні обсяг пропозиції має певні точки відсікання. Вони контролюються розміром всього Земельного фонду.
Після створення ринку землі інтерес до нього в кінцевому підсумку стане вирішальним фактором у розвитку вартості цього активу. Наша держава, мабуть, є найбільшим виробником сільськогосподарських товарів на планеті. Враховуючи стиглість українських чорноземів, неважко передбачити, що ділянки, розташовані в центральних районах, матимуть найбільшу перевагу серед можливих покупців.
Проста оцінка і повна сприйнятливість до продажу сільськогосподарських площ будуть гарантовані електронними аукціонами ProZorro.Продаж. Налаштування земельної ділянки, доступної для покупки через певний сайт sale.uub.com.ua.
Детально: https://sale.uub.com.ua/news/osoblyvosti-popytu-i-propozyciqi-na-rynku-zemli-v-ukraqini.